امروزپنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
۱۵:۳۲:۳۶ بعد از ظهر - شنبه ۴ دی ۱۳۹۵
0 شناسه خبر:3468
ایمیل فونت:+-

ارائه آموزش‌های امداد و نجات به معلمان اشتهارد
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات ویژه معلمان و فرهنگیان شهرستان اشتهارد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی کرج نیوز

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات ویژه معلمان و فرهنگیان شهرستان اشتهارد خبر داد.
علیرضا غلامپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: هلال احمر به عنوان یکی از اصلی‌ترین نهادهای امدادرسان در کشور وظائف مهمی بر عهده دارد که این وظائف در دو بخش پیشگیری و امدادرسانی خلاصه می‌شود.

وی افزود: برای امدادرسانی صحیح در زمان‌های وقوع حوادث غیرمترقبه، بلایای طبیعی و بحران‌های مختلف، از یک سو باید هر لحظه آماده باشیم و از سوی دیگر باید جامعه را نیز آماده مقابله با حوادث و نجات و خود و دیگر شهروندان در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها کنیم.

معاون هلال احمر استان البرز تصریح کرد: به همین دلیل بخش مهمی از توان و تلاش‌های هلال احمر در حوزه آموزش به بخش‌های مختلف جامعه و برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات و همچنین اجرای مانورهای آماده‌سازی صرف می‌شود.

غلامپور گفت: به عنوان نمونه در مقاطع مختلف زمانی شاهد هستیم که مانورهایی مانند مانور مقابله با زلزله با همکاری هلال احمر و آموزش و پرورش در کشور اجرا می‌شود که هدف از اجرای این برنامه‌ها، ارائه آموزش‌های لازم به جامعه و همچنین آماده‌سازی آنها برای مواقع بحرانی است.

وی بیان داشت: با توجه به اهمیت و گستردگی کاری آموزش و پرورش، همکاری‌ها و تعامل‌های خوبی میان هلال احمر و این وزارتخانه در سطح کشوری و همچنین استانی برقرار است و به طور مرتب برنامه‌های آموزشی و پیشگیری با مشارکت هر دو نهاد برگزار می‌گردد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: در همین راستا و بر اساس توافقی که با اداره‌کل آموزش و پرورش استان انجام شد، یک دوره کلاس آموزش امداد و نجات ویژه معلمان و فرهنگیان شهرستان اشتهارد برگزار گردید.

غلامپور ادامه داد: در فاز نخست این طرح، بیش از یک صد معلم و فرهنگی در این شهرستان از آموزش‌های فوق بهره‌مند شده و گواهینامه پایان دوره دریافت کردند.

وی اظهار داشت: در دوره فوق آموزش‌هایی از جمله اصول و اهداف امداد، اصول ایمنی، امدادگری، ارزیابی میزان مصدومیت احتمالی افراد در زمان وقوع حادثه و … با حضور چهار کارشناس و مربی جمعیت هلال احمر به معلمان اشتهارد ارائه شده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: بر اساس طرح فوق، ارائه آموزش‌های امدادی به معلمان شهرستان اشتهارد و همچنین دیگر شهرستان‌های استان البرز با جدیت پیگیری می‌شود.

لینک کوتاه خبر:http://www.karajnews.ir/3468
اشتراک گذاری: داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک خبردرفیس بوک تویت کردن این خبر تلگرام پیامک فیس نما واتس آپ
نویسنده خبر:
کرج نیوز درشبکه تلگرام

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
مجلات ونشریات
کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات