امروزپنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
۱۲:۰۸:۵۵ بعد از ظهر - سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
0 شناسه خبر:4113
ایمیل فونت:+-

هشدار درباره مراجعه افراد سودجو برای نصب آسانسور در کرج
رئیس اتحادیه آسانسور البرز با بیان اینکه یکسری از افراد سودجو برای نصب آسانسور بر سر ساختمان می‌روند و برای گرفتن استاندارد فرد را دچار مشکل می‌کنند،گفت: شهروندان برای ارائه این گونه خدمات باید از سازمان صنعت و معدن استعلام بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی کرج نیوز

بهروز روستا آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت:در سال 90 از طرف کمیسیون نظارت، مصوبه اتحادیه آسانسور تصویب شد که طبق این مصوبه فروش قطعه و نگهداری باید زیر مجموعه تاسیسات مکانیک شود.

وی افزود: طبق ماده 91 قانون نظام صنفی باید تمام مشاغل مربوطه به این صنف جهت صدور پروانه  کسب به این اتحادیه مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه آسانسور البرز عنوان کرد: در حال حاضر40 شغل که مربوط به صنف آسانسور بوده‌اند اطلاعات خود را در اختیار این اتحادیه قرار داده‌اند.

روستا آزاد با اشاره به اینکه تعدادی از این مشاغل به دلیل نداشتن پروانه کسب اخطاریه پلمب برایشان صادر شده است، گفت: در این صنف فعالیت انجمن‌ها و سندیکا جایگاه قانونی ندارد.

وی با بیان اینکه یکسری از افراد سودجو برای نصب آسانسور بر سر ساختمان می‌روند و برای گرفتن استاندارد فرد را دچار مشکل می‌کنند،گفت: شهروندان برای ارائه این گونه خدمات باید از سازمان صنعت و معدن استعلام بگیرند.

عضو هیات رئیسه  اتاق اصناف استان البرز با تاکید بر اینکه باید فردی که برای ارائه خدمات در این صنف مراجعه می‌کند صلاحیت داشته باشد، افزود: افرادی که وارد اتحادیه می‌شوند و مدارک خود را ارائه می‌دهند دارای پروانه کسب و جایگاه مشخص هستند.

وی با اشاره به اینکه انجمن‌ها غیر قانونی هستند و افرادی که صلاحیت ندارند باید صلاحیت‌دار شوند، بیان کرد: تمام افرادی که مورد صلاحیت اتحادیه باشند دارای پروانه کسب هستند.

روستا آزاد با توجه به وضعیت آسانسورهای استفاده شده در استان و نحوه نظارت بر نصب و راه‌اندازی آنها  اظهار داشت: استاندارد بودن آسانسورها از طریق اداره‌کل استاندارد تعیین می‌شود و باید نظارت  بر روی نصب  آنها از طریق این اداره انجام شود.

وی ادامه داد: باید ناظرین آسانسور زمانی که کار به اتمام می‌رسد با نظارت درست به صورت کتبی سلامت و درستی نصب آن را به مجری طرح یا مالک اعلام کنند.

رئیس اتحادیه آسانسور البرز بیان کرد: اداره‌کل استاندارد همکاریهای لازم را با اتحادیه انجام نمی‌دهد در صورتی که طبق قانون باید برای صنف‌های مربوط به اتحادیه آسانسور از اداره‌کل استاندارد استعلام شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر:http://www.karajnews.ir/4113
اشتراک گذاری: داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک خبردرفیس بوک تویت کردن این خبر تلگرام پیامک فیس نما واتس آپ
نویسنده خبر:
ابربر چسب ها:
کرج نیوز درشبکه تلگرام

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
مجلات ونشریات
کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات